Svazková škola Povýmolí vznikne dočasně ve staré škole v Jirnech (Seznam Zprávy)

Svazková základní škola Povýmolí, která má v následujících letech vzniknout v Úvalech u Prahy, bude od začátku školního roku 2022/2023 působit provizorně v objektu bývalé školy v Jirnech u Prahy.

Do základní školy začnou chodit žáci první třídy, postupně přibydou další rok druhé a zřejmě i třetí třídy. Samotná škola, na jejíž stavbě se budou podílet i některé okolní obce, by měla vzniknout do tří let. Škola se měla podle původních plánů začít stavět do konce letošního roku. Přípravu stavby ale zkomplikovalo výběrové řízení na projektanta dokumentace. „Výběrové řízení nám bylo napadeno firmou, která se ho ani neúčastnila,“ řekl starosta Úval Petr Borecký (STAN). Město tak muselo soutěž zrušit, na podzim plánuje vyhlásit novou.

Na stavbě svazkové školy se mají finančně podílet Úvaly, Hradešín, Květnice, Dobročovice a Přišimasy. Původně se projektu účastnily také Zlatá a Sibřina, nakonec ale odstoupily. „S obcemi nevidíme jinou cestu než realizovat svazkovou školu,“ řekl Borecký.

Odkaz na celý článek